Lai vienkāršotu mūsu tīmekļa lapu izmantošanu un piedāvātu saturu, kas pielāgots jūsu interesēm, mēs izmantojam sīkfailus (mūsu un citu pakalpojumu sniedzēju sīkfailus, piemēram, Google Analytics). Vienkārši turpinot lietot mūsu tīmekļa lapas, tiek iestatīti tikai tehniski nepieciešamie sīkfaili; piekrišana nozīmē, ka tiks iekļauti visi sīkfaili (arī mārketinga sīkfaili). Jūsu piekrišana ir brīvprātīga, un jūs to varat jebkurā laikā atsaukt attiecībā uz nākotni.

Plašāku informāciju skatiet mūsu paziņojumā par datu aizsardzību.

Akceptēt

Press release

CLAAS ievieš traktoriem paredzēto atbalstošo sistēmu CEMOS

Traktoriem paredzētais CEMOS ir uz dialogu balstīta operatoru atbalstoša sistēma, kas optimizē mašīnas iestatījumus, lai traktors un pievienotais agregāts nodrošinātu pašus labākos rezultātus. Tagad šī sistēma ir pieejama ARION un AXION traktoriem.


Traktoriem paredzētā CEMOS pamatā ir dialogs ar operatoru

CEMOS kopš 2011. gada ir bijis sinonīms elektroniskai mašīnas optimizācijai CLAAS labības kombainos. Koncepcijai – CEMOS sistēmas paplašināšana, kas ļauj to izmantot traktoriem – Agritechnica izstādē 2017. gadā tika piešķirta sudraba medaļa, un tagad šī sistēma pieejama sērijām ARION un AXION. Traktoriem paredzēto CEMOS vada, izmantojot CEBIS termināli. Darbu uzsākot, atbalstošā sistēma palīdz operatoram ievadīt visus galvenos darba apstākļus – sākot ar augsnes mitrumu, augsnes tipu un darba dziļumu, līdz informācijai par agregātu un pat palīdz ievadīt traktora riepu tipus.

Balstoties uz šo fona informāciju, sistēma vispirms iesaka papildu balastu, kas riteņu balansēšanas atsvaru veidā varētu būt nepieciešams priekšā un aizmugurē. Pēc tam operators sistēmā ievada izmantojamās faktiskās vērtības. Tas nodrošina, ka optimizācijas dialogā un pēc tam sniegtajos riepu spiediena ieteikumos, tiek ņemta vērā katra atkāpe no šiem ieteikumiem, piemēram, ja jūsu rīcībā nav  noteiktā priekšējā atsvara. Operators var jebkurā brīdī pieprasīt optimizācijas dialogu. Pēc tam traktoram paredzētais CEMOS aktīvi palīdz, sniedzot nākamos ieteikumus, kā uzlabot traktora-agregāta kombinācijas veiktspēju. Tas operatoram piedāvā izvēlēties optimizācijas mērķi – vai nu maksimālu caurlplūdi, vai optimālu degvielas patēriņu. Kad operators ir izdarījis savu izvēli, sistēma nosaka pašreizējo statusu un pēc tam vada operatoru cauri optimizācijas procesam, uzdodot vienkāršus jautājumus. Pēc katras iestatījumu maiņas operators var pārbaudīt rezultātus uz ekrāna un izlemt, vai nu lietot jauno iestatījumu, vai arī atgriezties pie iepriekšējā iestatījuma.


Ērta arkla pamatiestatījumu pielāgošana

Traktora CEMOS nākošā funkcija ir palīdzēt iestatīt agregāta pamatiestatījumus. Jau šis solis vien var pozitīvi ietekmēt degvielas patēriņu, nodilumu, caurplūdi un darba kvalitāti. Arī šajā gadījumā CEMOS soli pa solim vada operatoru, sniedzot viņam skaidrus un saprotamus ieteikumus. Piemēram, arklam ir iespējams noregulēt darba dziļumu, tā priekšējo korpusu, vilces punktu un vilces joslu vai arī pārliecinieties, vai priekšlobītājs atrodas pareizajā augstumā. Skaidrojumi par mašīnu un tās attēli palīdz noteikt pareizos iestatījumus konkrētai situācijai. Traktoriem paredzētais CEMOS tādējādi aktīvi mudina operatoru domāt par to, ko viņš dara. Tas ļauj ar traktoru un agregātu panākt labus rezultātus pat mazāk pieredzējušiem operatoriem. Pieredzējuši operatori pārliecināsies, ka optimizācijas dialogs ar ieteikumiem par riepu spiedienu un balastu ļaus daudz vieglāk optimizēt traktora-agregāta kombinācijas veiktspēju un efektivitāti.

Traktoriem paredzētais CEMOS ir pieejams CLAAS traktoriem ar CMATIC pastāvīgi mainīgo transmisiju un CEBIS skārienekrāna termināli, un to ir iespējams modificēt.