Lai vienkāršotu mūsu tīmekļa lapu izmantošanu un piedāvātu saturu, kas pielāgots jūsu interesēm, mēs izmantojam sīkfailus (mūsu un citu pakalpojumu sniedzēju sīkfailus, piemēram, Google Analytics). Vienkārši turpinot lietot mūsu tīmekļa lapas, tiek iestatīti tikai tehniski nepieciešamie sīkfaili; piekrišana nozīmē, ka tiks iekļauti visi sīkfaili (arī mārketinga sīkfaili). Jūsu piekrišana ir brīvprātīga, un jūs to varat jebkurā laikā atsaukt attiecībā uz nākotni.

Plašāku informāciju skatiet mūsu paziņojumā par datu aizsardzību.

Akceptēt

Tagad arī traktoriem un pašgājējsmalcinātājiem

CLAAS TERRA TRAC – viss, kas attiecas uz augsni

Hārzevinkela / Hannovere, 2017. gada novembris. Izstādē Agritechnica CLAAS demonstrē savas zināšanas par TERRA TRAC un, vadoties pēc daudzgadīgās pieredzes šajā jomā un izpildot 25 000 uzņēmumam uzticamo klientu vajadzības, piedāvā jaunas šīs kāpurķēžu sistēmas versijas, kas uzstādītas JAGUAR lopbarības kombainiem un AXION lielajiem traktoriem.

CLAAS TERRA TRAC – augsnes aizsardzībai

Viss, kas attiecas uz augsni – jau 30 gadus

Augsnes sablīvēšana samazina ražību un, lai to atkal novērstu, jāpieliek liels darbs. Tāpēc CLAAS pievērš lielu nozīmi augsnes aizsardzībai, sākot jau ar pasākumiem, kādi tiek veikti mašīnas izstrādes procesā. Tas bija pirms 30 gadiem, kad uzņēmums prezentēja pirmo sērijveida kombainu ar gumijas kāpurķēdēm. Pēc tam dažus gadus vēlāk sekoja TERRA TRAC koncepcija. Kopš tā laika CLAAS ir veikusi sistemātisku kāpurķēžu tehnoloģiju izstrādi lielajiem LEXION kombainiem. Šīs sistēmas priekšrocības labības kombainiem ir:

  • 66% zemāks spiediens uz augsni, salīdzinājumā ar riteņu mašīnām;
  • braukšana pa ceļu ar ātrumu 40 km/h un ar transporta platumu, kas atbilst ceļu satiksmes noteikumiem;
  • augsts braukšanas komforta līmenis, pateicoties hidropneimatiskai amortizācijai;
  • laidena priekšējā uzstādāmā agregāta vadība un teicama virziena stabilitāte;
  • augsta stabilitāte uz nogāzēm;
  •  potenciāli izmaksu ietaupījumi, pateicoties augsnes struktūras aizsardzībai, un ir jāpieliek mazāk pūliņi nākamajai augsnes apstrādei.

Kā loģisks turpinājums ir AXION lielo traktoru un JAGUAR lopbarības kombainu aprīkošana ar šo koncepciju, kas ir speciāli optimizēta, lai apmierinātu klientu prasības.

 TERRA TRAC uz JAGUAR

Aprīkojot JAGUAR ar TERRA TRAC, CLAAS ir kļuvis par pirmo lopbarības kombainu ražotāju, kas lopbarības kombainiem sarūpējis rūpnīcā uzstādāmas integrētas kāpurķēžu sistēmas, kas pasargā augsni un velēnu, izmantojot unikālu, integrētu laukmalu aizsardzības funkciju. Mašīna manevrēšanas laikā balstās uz vidējiem balsta veltņiem, tādējādi paceļot katru kāpurķēdes daļu. Līdz ar to kontaktlaukums un spiediens uz augsni ik pa brīdim mainās līdz līmenim, kas ir salīdzināms ar 800. izmēra riepām. Pētījumi, kas veikti Ķīles Lietišķo zinātņu universitātē, ir parādījuši, ka, šādā veidā samazinot kontaktlaukumu, ir iespējams samazināt nevēlamo bīdes efektu (kāds rastos, pagriežot mašīnu ar kāpurķēdēm pa zāli) līdz gandrīz tādam pašam līmenim, kā tas ir ar riteņu mašīnām. Šī inovatīvā koncepcija ļauj mašīnu izmantot visu gadu ar augstu ekspluatācijas līmeni, un nav jāpatērē laiks pārveidošanai. JAGUAR ar 635 mm TERRA TRAC ar maksimālu ātrumu 40 km/h saglabā 3 m transporta platumu. Ar 800 mm platām ķēdēm mašīnas ārējais platums ir mazāks par 3,5 m. Vēl viens praktisks ieguvums ir tas, ka placinātāja noņemšana un uzstādīšana no sāniem ir daudz vieglāka, jo kāpurķēdes ir zemākas nekā riepas.

 TERRA TRAC uz AXION

CLAAS AXION 900 TERRA TRAC ir pirmais kāpurķēžu traktors ar pilnu amortizāciju. Vācijas Lauksaimniecības biedrība (DLG) šai koncepcijai izstādē Agritechnica piešķīra sudraba medaļu. Kāpurķēžu sistēma balstās uz tehnoloģijām, kas pašlaik tiek izmantotas labības kombainiem. Piedziņas ritenis, kurš ir lielāks par tiem, kas atrodami lopbarības un graudu kāpurķēžu kombainos, pārvada lielāku griezes momentu. Kāpurķēžu sistēma pat smagā augsnes apstrādē pie maza ātruma pārvada piedziņas jaudu zemei ar minimālu izbuksēšanu. AXION 900 TERRA TRAC prototips apvieno kāpurķēžu traktora priekšrocības attiecība uz vilci un augsnes aizsardzību ar standarta traktora braukšanas komfortu. Piedziņas riteņa, lauka riteņa un balsta veltņu neatkarīgā piekare ļauj kāpurķēžu mašīnai optimāli pielāgoties virsmai. AXION 900 TERRA TRAC, neskatoties uz tā lielo kontaktlaukumu, ir ievērojami šaurāks nekā traktors ar platiem vai dubultiem riteņiem. Piekare nodrošina ļoti augstu braukšanas komfortu līdz pat 40 km/h.