Lai vienkāršotu mūsu tīmekļa lapu izmantošanu un piedāvātu saturu, kas pielāgots jūsu interesēm, mēs izmantojam sīkfailus (mūsu un citu pakalpojumu sniedzēju sīkfailus, piemēram, Google Analytics). Vienkārši turpinot lietot mūsu tīmekļa lapas, tiek iestatīti tikai tehniski nepieciešamie sīkfaili; piekrišana nozīmē, ka tiks iekļauti visi sīkfaili (arī mārketinga sīkfaili). Jūsu piekrišana ir brīvprātīga, un jūs to varat jebkurā laikā atsaukt attiecībā uz nākotni.

Plašāku informāciju skatiet mūsu paziņojumā par datu aizsardzību.

Akceptēt

No ražošanas līnijas nobrauc 40 000. JAGUAR uz TERRA TRAC kāpurķēdēm

No ražošanas līnijas nobrauc 40 000. JAGUAR uz TERRA TRAC kāpurķēdēm

Hārzevinkela, 2019. gada februāris. Savu 40 000. JAGUAR modeli CLAAS ir uzbūvējis Hārzevinkelas rūpnīcā. Kopš brīža, kad uzņēmums 1973. gadā uzsāka ražot savu pirmo JAGUAR modeļu sēriju, tas ir kļuvis par pasaules līderi lopbarības pašgājējsmacinātāju jomā. Inovatīvi risinājumi un izcila efektivitāte ir tie, kas četru desmitgažu laikā ir noteikuši JAGUAR veiksmes stāstu. Jaunākais piemērs ir “Zelta inovācijas balva” par JAGUAR TERRA TRAC Parīzē notikušajā Starptautiskajā lauksaimniecības tehnikas izstādē SIMA.

Debija 1973. gadā un pirmā stūrēšanas sistēma 1976. gadā

Straujais kukurūzas audzēšanas pieaugums sešdesmito gadu beigās lika pievērsties arvien produktīvākām ražas novākšanas tehnoloģijām, jo pievienojamie darbarīki un velkamās iekārtas bija sasniegušas savas veiktspējas robežas. CLAAS ātri saprata šī segmenta potenciālu, un 1973. gada jūnijā tas uzsāka augstražīga lopbarības pašgājējsmalcinātāja JAGUAR 60 SF ražošanu. Tikai trīs gadus vēlāk, 1976. gadā  tam sekoja JAGUAR 80 SF ar vairākiem būtiskiem uzlabojumiem: prasmi atdalīt smalcinātājnažu rotoru un padeves veltni, pneimoizkrāvēju un automātisko stūrēšanas sistēmu. Nākamā paaudze, kas sekoja pēc šīs sērijas paplašināšanas, iekļaujot JAGUAR 70 SF, bija četri modeļi, un tie tika ieviesti ražošanā 1983. gadā. Pārdodot vairāk nekā 7000 mašīnu, JAGUAR 690, 680, 685 un 675 padarīja CLAAS par tirgus līderi Eiropā. Piecus gadus vēlāk šis segments tika paplašināts, ietverot sešus modeļus ar dzinēja jaudu diapazonā no 354 ZS līdz 215 ZS.

 JAGUAR 800 nosaka jaunus standartus

1993. gadā maza mēroga eksperimentālā sērijā debitēja modeļu sērija JAGUAR 800. Jauno modeļu sērijas dzinēji, kuru jauda bija diapazonā no 228 kW (310 ZS) līdz 354 kW (481 ZS), tika uzstādīti šķērseniski aiz stūrējošā tilta, tādējādi ļaujot darbināt vienkāršas un tiešas piedziņas sistēmas, kā arī nodrošinot optimālu dzesējošā gaisa padevi un vienkāršu iekāpšanu mašīnā. Šī novatoriskā konfigurācija ir modernu lopbarības pašgājējsmalcinātāju standarts, un to izmanto visā pasaulē. Pateicoties izdevīgai dzenošā tilta nestspējai, pirmo reizi bija iespējams uzstādīt astoņu rindu kukurūzas hederus. Lai paātrinātu sasmalcinātā materiāla plūsmu, masas paātrinātājs tika novietots tieši aiz placinātāja. Speciāls JAGUAR 800 modeļu sērijas variants bija FIELD SHUTTLE, kas pārdošanā bija 1997. gadā. Tā pamatā bija JAGUAR 880, un tas bija pieejams piekabes versijā (FS 880 T), kā arī tvertnes versijā (FS 880 C). Novatoriskā loģistikas koncepcija ļāva JAGUAR lopbarības novācējam piekabināt parastas kravas piekabes vai uzstādīt tvertni. Šādā gadījumā lopbarības pārkraušanas process notika lauka malā, lai  transportlīdzekļiem nebūtu jāuzbrauc uz lauka. Jauns, nozīmīgs pagrieziens bija 2001. gads, un tas bija JAGUAR 900, kura jauda bija 445 kW (605 ZS). Vēl viens uzlabojums bija pilnīgi jauns operatora darba vietas plānojums. Visas funkcijas bija viegli regulējamas un vadāmas, izmantojot termināli. Sākot ar 2003. gada sezonu, klienti varēja izvēlēties lielāka ātruma SPEEDSTAR versiju ar maksimālo ātrumu 40 km/h. Leģendārais GREEN EYE, kas tika ieviests ražošanā 2006. gadā, nodrošināja izcilu 623 ZS jaudu, kā arī – lai būtu vēl lielāka efektivitāte un ērtības – virkni inovāciju.

 JAGUAR 900: nākamā paaudze

JAGUAR 900 sērija, kas ražošanā tika ieviesta 2008. gada sezonā, piedāvāja ievērojamu veiktspēju un augstāko smalcināšanas kvalitāti. Jaunie modeļi bija aprīkoti ar plašu dzinēju jaudu klāstu, jaunu, intelektisku dzinēja vadību, pastāvīgas mitruma mērīšanas sistēmu, ērti izmantojamo CEBIS sistēmu un jaunu V-MAX smalcinātājnažu rotoru. Automātiskai iepildes sistēmai Auto-FILL, kas ir JAGUAR 900 pašgājējsmalcinātājā, izstādē Agritechnica 2009 tika piešķirta zelta medaļa. Šī sistēma nodrošina vienkāršāku, automātiski vadāmu piekabes uzpildīšanu, tādējādi ievērojami atvieglojot operatora darbu.

AGRITECHNICA 2011 izstādē CLAAS JAGUAR saņēma vēl vienu prestižu balvu, iegūstot titulu "Gada mašīna". Viena no īpašībām, ko ir atzīmējuši žūrijas locekļi, bija jaunā DYNAMIC POWER vadības sistēma, kas jaudu pielāgo atkarībā no pieprasījuma. Kopš 2013. gada 900. sērijā ir iekļauti arī lieljaudas dzinēju varianti, kas atbilst Tier 4i izplūdes gāzu emisijas standartam.

2014. gadā debitēja nākamā paaudze – JAGUAR 800 modeļu sērija. Arī šajā gadījumā automātiskā dzinēja jaudas vadības sistēma DYNAMIC POWER, automātiski palielinot vai samazinot dzinēja jaudu, nodrošina maksimālu efektivitāti un caurplūdi gan pilnā, gan daļējas slodzes diapazonā.

2017. finanšu gadā CLAAS ražošanā ieviesa jau daudzus gadus sevi pierādījušā lopbarības pašgājējsmalcinātāja JAGUAR 900 sērijas uzlabotu variantu. Jaunās iezīmes ir: pastāvīgi mainīga frontālā darba agregāta piedziņa, uzlabota augu plūsmas sistēma, jauna šasijas koncepcija un CLAAS AUTO FILL sistēma, kas ļauj bez zudumiem izkraut masu sānos un aizmugurē.

 40 000. numurs ir TERRA TRAC

Jaunākais CLAAS JAGUAR ģimenes loceklis, kas tai pievienojās 2018. gadā, ir JAGUAR 960 TERRA TRAC. Šis ir pirmais lopbarības pašgājējsmalcinātājs, kas aprīkots ar rūpnīcā integrētu kāpurķēžu sistēmu. Jaunā koncepcija optimāli aizsargā augsni visos apstākļos, un joprojām ir pietiekami šaura, lai drīkstētu piedalīties ceļu satiksmē. Intelektiskā aizsargsistēma uz lauka apgriešanās laikā neļauj sabojāt zālāju, un to var izmantot cauru gadu. Šī inovatīvā mašīna Starptautiskajā lauksaimniecības tehnikas izstādē SIMA Parīzē ir saņēmusi “Zelta inovācijas balvu”.

CLAAS ar divpadsmit modeļiem divās modeļu sērijās piedāvā vispusīgu lopbarības pašgājējsmalcinātāju klāstu katram pielietojumam. Kopš JAGUAR ražošanas uzsākšanas CLAAS izstrādā arī hederus, lielu uzmanību pievēršot optimālai augu masas plūsmai un maksimālai efektivitātei. Šobrīd ir pieejami: DIRECT DISC heders, PICK UP un kukurūzas heders ORBIS.

No ražošanas līnijas ir nobraucis 40 000. JAGUAR uz TERRA TRAC kāpurķēdēm, un tam ir īpaša dizaina sānu paneļi. Šis revolucionārais pagrieziens ražošanā iezīmēs arī tādu mašīnu ieviešanu pasaulē, kuru šasijas sistēmās tiks izmantotas kāpurķēžu sistēmas konstrukcijas.