Ja Jūs “piekrītat”, tad mēs instalējam tehniski nepieciešamās sīkdatnes (ieskaitot no trešajām pusēm), lai piedāvātu ērtāku vietnes lietošanu, uzlabotu mūsu pakalpojumu un pielāgotu to Jūsu interesēm.  Jūs varat jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu šeit. Tehniski nepieciešamās sīkdatnes mēs instalējam arī tad, ja jūs “nepiekrītat”.  

Lai analizētu lietotāja uzvedību, CLAAS izmanto arī "Google Analytics". Google apstrādā Jūsu lietošanas datus, lai CLAAS uzņēmumam sniegtu anonīmu statistiku par lietotāju uzvedību. Google izmanto Jūsu datus arī saviem mērķiem (piemēram, profilēšanai) un apvieno Jūsu datus ar datiem no citiem avotiem. Google var uzglabāt Jūsu datus ārpus Eiropas Savienības, piemēram, ASV – Google LLC. Piekļuve datiem ir gan Google, gan arī valdības aģentūrām. 

Plašāku informāciju skatiet mūsu paziņojumā par datu aizsardzību.

Akceptēt

Preses relīze

Tagad MAX CUT pļaujmašīnas pamatne pieejama sākot ar darba platumu 2,2 m*

2020. gada 26. jūnijs, Bādzaulgava. Sākot ar 2020. gada vasaru, CLAAS ievieš jaunas, uz sāniem nolaižamas aizmugurējās pļaujmašīnas, kas aizstās DISCO Inline un DISCO 50 sēriju. Deviņiem pilnīgi jaunajiem modeļiem ir ne tikai daudz noderīgu funkciju, bet arī pārbaudītā MAX CUT pļaujmašīnas pamatne, kuras darba platumi ir no 2,2 līdz 3,4 m.

 Pļaujmašīnas pamatne, kas tikusi izstrādāta un ražota CLAAS rūpnīcā Bādzaulgavā un tirgū izlaista 2015. gadā, nodrošina kvalitatīvu pļaušanu un ļoti laidenu darbību, kā arī ilgizturību un zemas prasības attiecībā uz piedziņas jaudu. Izstrādājot šo pļaujmašīnas pamatni, īpaša uzmanība cita starpā tika pievērsta nodiluma aizsardzībai un ekspluatācijas uzticamībai.

Profilētā pamatne nodrošina, ka lielie pļaušanas disku zobrati ir uzstādīti ļoti tālu uz priekšu, tādējādi panākot vislielāko iespējamo pārklāšanos starp diskiem, turklāt visos gadījumos tiem divās vietās ir saķere ar vairākiem zobratiem. Vienāds attālums starp diskiem nodrošina vienmērīgu pļāvumu.  Pļaujmašīnas profilētā viļņveida pamatne, kas izgatavota no tērauda vienlaidu plāksnes un tiek pastāvīgi eļļota, kombinācijā ar speciālām profilētajām līstēm rada netīrumus atgrūdošu tuneļa efektu. Īpaši rūdītās starplikas starp līstēm un atšķirīgie profili uz pļaušanas diskiem ar kustību uz iekšu un uz āru, nodrošina efektīvu aizsardzību un optimālu augu masas plūsmu, bet, lai pļaušana būtu nevainojama, darbojas arī kā pretgriezējs. MAX CUT pļaujmašīnas pamatne standartā ir aprīkota ar SAFETY LINK drošības moduli, kur katram pļāvēja diskam ir iepriekš noteikts lūšanas punkts, kas atvieno disku no piedziņas mehānisma, un, pateicoties aksiālai skrūvei, neļauj to izsviest gaisā.

 Uz sāniem nolaižamajām DISCO pļaujmašīnām ir jauna smagumcentra sakabe

 Jaunā iezīme visām uz sāniem nolaižamām DISCO pļaujmašīnām ir smagumcentra sakabe, un tā,  tāpat kā pļaujmašīnām ar nolaišanu centrā, nodrošina, ka pļaujmašīnas pamatnei ir vienmērīgs kontakta spiediens visā darba platumā. Lielā amortizējošā atspere šajā gadījumā iedarbojas mašīnas rāmja vidū. Turklāt atsperes smaguma spēka darbības līnija iet tieši caur pļaujmašīnas smagumcentru. Spēks tiek vienmērīgi sadalīts pa pļaujmašīnas pamatni ar iekšējā un ārējā balsta palīdzību. Rezultāts: tīra lopbarība un vienmērīgs pļāvums absolūtā profesionālā līmenī.

 DISCO 10 ir viegla un nodrošina maksimālu pļaušanas kvalitāti

Šobrīd iesācējlīmeņa segmentam – trim uz sāniem nolaižamajām vienkāršas konfigurācijas DISCO 24, DISCO 28 un DISCO 32 pļaujmašīnām ar darba platumiem no 2,2 līdz 3,0 m – CLAAS ievieš MAX CUT pļaujmašīnas pamatni, kas jau ir pazīstama un sevi tūkstošiem reižu pierādījusi DISCO ģimenē.

DISCO 10 sērijas pļaujmašīnas, neraugoties uz mazo ekspluatācijas svaru, kā vienmēr ir konstrukcijas ziņā izturīgas, bet tajā konstruktoriem izdevies vēl vairāk pastiprināt lielu slodzi pakļautās vietas un optimizēt slodzi mazāk turošas vietas, piemēram, ārējos pārklājus. Ar DISCO 10 sēriju var pļaut nogāzēs virzienā uz augšu līdz 45°. Pļaujmašīnas pamatnes mehāniskā aizsardzības sistēma tūlītēji reaģē uz sadursmēm un atbrīvo pļaujmašīna pamatni, lai tā novirzītos atpakaļ. Pļaujmašīnu atiestatot, tā automātiski atsāk darbu.

 Piedziņa ar divkāršu pārnesumkārbu ir standartā, un tā nodrošina ļoti šauru transporta pozīciju un jaunu, 95° uzlocījuma leņķi. Jaudīgā siksnas piedziņa mazina slodzes maksimumus un to var nospriegot, neizmantojot instrumentus, tikai nospiežot taustiņu. Tāpat kā iepriekšējos modeļos, jaudas plūsma tiek padota iekšējiem pļaušanas diskiem tieši no augšas, tāpēc nav vajadzīga iekšējā līste un ir palielinājusies efektivitāte. Jūgvārpstas apgriezienus var vieglās vai stāvošās kultūrās samazināt no 540 apgr./min līdz 480 apgr./min, kas ievērojami samazina degvielas patēriņu.

Labi pārdomāta ir arī ērtā apkope. Pļaujmašīnas pamatnei var brīvi piekļūt visā darba platumā, pateicoties plati attaisāmiem aizsargpārklājiem. Asmeņi ir vai nu pieskrūvēti, vai arī pieejami ar  ātrās nomaiņas mehānisms – atkarībā no vietas, kur tie tiek izmantoti. Dažādās uzstādīšanas opcijas – ātrās sakabes uzstādīšanas rāmis un kreisās puses apakšējās atsaites tapa – atvieglo uzstādīšanu uz traktora.


Sakabe smagumcentrā ar mehānisku smagumcentra atslogojumu kombinācijā ar atbalstu abās pusēs nodrošina vienmērīgu kontakta spiedienu visā darba platumā.


DISCO 100 ir iespēja izvēlēties – ar vai bez kondicionētāja

 DISCO modeļi 360 un 320 ar darba platumu 3,0 un 3,4 m tagad pieejami sērijā DISCO CONTOUR. Arī šiem modeļiem ir jaunās mehāniskās smagumcentra un amortizējošās atsperes, kas regulējamas, neizmantojot instrumentus. MAX CUT pļaujmašīnas pamatne ir tikpat kvalitatīva kā lielajos DISCO modeļos un, pateicoties pastāvīgai eļļošanai un apgriezienu samazināšanai, nodrošina maksimālu un ilgstošu ekspluatācijas efektivitāti. DISCO 100 sērijai ir arī divkārša pārnesumkārba, integrēta aizsardzības sistēma pret sadursmēm un ātrā asmens nomaiņa. Stabilā konstrukcija garantē maksimālu kalpošanas laiku.

 Jaunā salocīšana 105° transporta pozīcijā – pāri smagumcentram – vienmēr ir droša, pat pārvadājot ar vieglākiem traktoriem. Ievērojot principu “redzēt un būt redzamai”, pļaujmašīna nesamazina traktora atpakaļskata spoguļu redzamības lauku, un aizmugurējie lukturi netiek aizklāti. Jaunais divkāršās darbības hidrauliskais cilindrs nodrošina uzticamu un drošu salocīšanu pat uz reljefainas virsmas.

Tas nodrošina arī gala stāvokļa amortizāciju.

 Lai atbilstu speciālām prasībām, četri dažādi modeļi – DISCO 240 RC, DISCO 280 C, DISCO 280 RC un DISCO 320 C, kuru darba platums ir no 2,2 līdz 3,0 m un 95° salocīšana transporta pozīcijā, – pieejami arī ar zaru vai ruļļu kondicionētāju. Savukārt DISCO 240 RC standartaprīkojumā ir ruļļu kondicionētājs; DISCO 280 pēc izvēles ir aprīkojams ar zaru vai ruļļu kondicionētāju. DISCO 320 C ir integrēts zaru kondicionētājs.

 Visiem modeļiem ar kondicionētāju un modeļiem bez kondicionētāja (izvēles opcija) standartā ir laukmalas aizture. Uzglabāšanas pamatne (izvēles opcija) ļauj ietaupīt vietu, un tas vienlaikus nozīmē arī drošu uzglabāšanu transporta pozīcijā.

 

* Pašlaik Lielbritānijas tirgū nav pieejama


DISCO 100 pļaujmašīnām (bez kondicionētāja), lai pārietu transporta pozīcijā, pamatne pagriežas par 105°. Tā tiek īstenots princips “redzēt un būt redzamai”, kā arī nodrošināta stabilitāte.


Plašajā papildaprīkojumu klāstā ir arī vālošanas deflektori un vālošanas diski.

Pļaujmašīnas pamatni ir iespējams, pļaujot nogāzē virzienā uz augšu, pagriezt līdz 45°, bet, pļaujot pa nogāzi lejā, līdz 20°.


Bezapkopes MAX CUT pļaujmašīnas pamatnei, pateicoties plaši atlokāmajiem aizsargpārklājiem, ir ļoti ērti piekļūt.


DISCO 100 sēriju, kuras darba platumi ir līdz 3,4 m, ir iespējams aprīkot ar kondicionētāju.